REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Inter Cars: Spodziewany spadek obrotów

Inter Cars zmaga się z utrudnieniami w sprzedaży eksportowej w wyniku ograniczeń w handlu i spadku aktywności konsumentów w związku z epidemią koronawirusa. Zagraniczne spółki dystrybucyjne grupy kontynuują jednak działalność operacyjną na wszystkich rynkach.
Foto: materiały prasowe

Z szacunków zarządu dystrybutora części samochodowych wynika, że spadek miesięcznych przychodów ze sprzedaży wszystkich podmiotów z grupy wyniesie w marcu około 15 proc. rok do roku. Spółka spodziewa się istotnego negatywnego wpływu pandemii na wyniki finansowe grupy w I kwartale, a także w kolejnych kwartałach 2020 r. – Biorąc pod uwagę dynamiczną i zróżnicowaną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zarząd nie jest w stanie obecnie precyzyjnie wskazać zakresu wpływu pandemii na poziom przychodów ze sprzedaży podmiotów grupy oraz wynik finansowy spółki – informuje Inter Cars.

Wcześniej o problemach ze sprzedażą informował konkurencyjny Auto Partner. Wśród głównych czynników ryzyka dla dystrybutorów zarząd spółki wskazał spadek siły nabywczej konsumentów oraz ograniczenie ich mobilności w związku z restrykcjami wprowadzonymi przez wiele europejskich państw oraz utrudnienia na granicach, które mogą mieć wpływ na dostawy do zagranicznych klientów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA