Przemysł

Branża meblarska znów ma pod górkę

Firmy muszą się liczyć z negatywnymi skutkami przedłużającego się lockdownu i rosnącymi kosztami.
Foto: Fotorzepa, Bogusław Skok

Branża meblarska zakończyła rok 2020 sprzedażą na poziomie 50,6 mld zł, wynikiem nieznacznie lepszym niż osiągnięty w poprzednim roku, co jest zasługą odbicia popytu w II półroczu 2020 r. Początek tego roku przynosi jednak nowe wyzwania.

Lockdown wyzwaniem

W styczniu br. produkcja sprzedana mebli zmniejszyła się o 2,5 proc. wobec grudnia i wyniosła ok. 4,01 mld zł. – Najnowsze dane jednoznacznie wskazują, że nie udało się utrzymać wzrostowej tendencji z końca 2020 roku. Styczniowy wynik wartości produkcji sprzedanej mebli, choć dalej niezły, jest jednak poniżej oczekiwań. Przyczyną tego stanu jest oczywiście „niekończąca się" epidemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia i lockdowny zarówno w Polsce, jak i u naszych największych odbiorców mebli – wyjaśnia Tomasz Wiktorski z B+R Studio.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.