REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Wyniki Stelmetu pod presją wyższych kosztów

Producent drewnianej architektury ogrodowej liczy się z dalszym wzrostem kosztów w tym roku.
Foto: materiały prasowe

Wśród głównych wyzwań dla Stelmetu na bieżący rok są rosnące koszty pracy, energii i pozyskania surowca.

Oczekiwany dalszy wzrost kosztów

– W roku obrotowym 2018/2019 średnia jednostkowa cena nabycia drewna wzrosła o 4,1 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Na podstawie zawartych niedawno umów na dostawy surowca drzewnego w 2020 r. szacujemy wstępnie, że w bieżącym roku obrotowym średni jednostkowy koszt nabycia drewna wrośnie o około 1,6 proc. rok do roku. Wzrośnie także koszt energii elektrycznej, czego nie odczuliśmy jeszcze w pełni w zakończonym roku dzięki otrzymanym rekompensatom. Kolejnym wyzwaniem stojącym zarówno przed nami, jak i przed całym sektorem przemysłowym jest wzrost kosztów personalnych – podkreśla Piotr Leszkowicz, członek zarządu Stelmetu. Szacowany przez spółkę wzrost kosztów energii wyniesie ponad 4 mln zł przy analogicznym poziomie produkcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA