REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

Ilu Polaków w PPK? Pracodawcy mniej optymistyczni niż rząd

75 proc., połowa, a może tylko co czwarty pracownik zdecyduje się na odkładanie pieniędzy na starość w PPK. Szacunki są rozbieżne. – Wiele zależy od edukacji. Trzeba tłumaczyć, dlaczego warto oszczędzać – wskazuje BCC.
Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski

W uzasadnieniu do projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych rząd mówił o udziale w nim nawet 75 proc. pracowników. Im bliżej jednak uruchomienia programu, tym te szacunki są ostrożniejsze.

Firmy ostrożnie o PPK

W badaniu, które wśród swoich członków, właścicieli firm przeprowadził Business Centre Club, jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że do programu przystąpi nie więcej niż 20 proc. pracowników. Kolejna jedna trzecia badanych uznała, że będzie to między 20 a 50 proc. Niespełna 27 proc. badanych spodziewa się udziału w programie od 50 do 75 proc. pracowników, a pozostałe niespełna 7 proc. badanych uznało, że udział ten może przekroczyć 75 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA