REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

Dziesięć firm czeka na wpis do ewidencji PPK

W ciągu najbliższych dni pierwsze instytucje zostaną wpisane do ewidencji PPK, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Po tym będą mogły już składać oferty firmom.

PFR TFI, którym kieruje Ewa Małyszko, zarejestrował już fundusze pod PPK

Foto: materiały prasowe

Ambitne plany, jeśli chodzi o udział w rynku PPK, ma PZU. Projektem kieruje tam Marcin Żółtek.

Foto: materiały prasowe

PFR TFI dołączyło do licznego grona firm, które zarejestrowały fundusze mające za kilka miesięcy działać w ramach pracowniczych planów kapitałowych. Aż 10 firm czeka już tylko na wpis do ewidencji, co jest ostatnim krokiem do tego, by móc składać firmom oferty prowadzenia PPK.

Instytucja wyznaczona

– PFR PPK SFIO, zarządzany przez PFR TFI, został zarejestrowany przez sąd okręgowy. To potwierdza gotowość PFR TFI do oferowania PPK pracodawcom i uczestnikom – pracownikom – informuje PFR TFI. – W kolejnych krokach PFR TFI zostanie wpisane do ewidencji PPK, a po dokonaniu wpisu do ewidencji instytucje finansowe, które mogą świadczyć usługi w ramach PPK, zostaną opublikowane na portalu PPK – zaznacza towarzystwo. PFR TFI jest tzw. instytucją wyznaczoną, co oznacza, że musi być gotowe do zawarcia umowy o zarządzanie PPK z każdym pracodawcą, który samodzielnie nie wybierze instytucji finansowej w ramach PPK. PFR TFI może też przejąć prowadzenie PPK, jeśli wybrana poprzednio przez pracodawcę instytucja nie będzie mogła kontynuować swoich zobowiązań. Rejestracja funduszy w sądzie to pierwszy z głównych etapów do oferowania PPK. Kolejnym jest złożenie wniosku do Polskiego Funduszu Rozwoju o wpis do ewidencji PPK, co może potrwać do miesiąca od daty otrzymania dokumentów przez PFR. Po rejestracji dana instytucja ma siedem dni na wniesienie opłaty wstępnej 700 tys. zł na rzecz portalu PPK. Potem będzie jeszcze ponosić stałe koszty w ramach opłat za każdy rejestr uczestnika. Do czerwca 2022 r. będzie to 0,18 zł miesięcznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA