REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Biznes poza własnym podwórkiem

Firmy › Spółki inwestujące w branże inne niż ich podstawowa działalność ryzykują i nie zawsze udaje im się na tym zarobić. Czasami tego typu działania mogą wskazywać na coś innego, niż myślą inwestorzy.
Lamus

Zdecydowana większość spółek pilnie trzyma się swojej branży i nie podejmuje działalności, która nie jest ich podstawową. Od tej reguły są jednak wyjątki, szczególnie gdy dotychczasowy rynek staje się mniej atrakcyjny albo firma ma duże nadwyżki gotówki lub dostęp do taniego finansowania.

Pieniądze z emisji akcji na zakup obligacji

Najświeższym przykładem może być Votum, kancelaria zajmująca się odzyskiwaniem odszkodowań od ubezpieczycieli i reprezentująca frankowiczów w sporach z bankami. Ostatnio poinformowała, że rozważa inwestycję... w spółkę z sektora energii odnawialnej. Zawarto umowę o zachowaniu poufności, ale Votum podkreśla, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i nie ma pewności, czy i kiedy zostaną podjęte.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA