REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

Bankowość mobilna: Coraz więcej klientów stawia na bank w telefonie

Użytkowników bankowych aplikacji mobilnych przybywa szybciej niż aktywnych klientów bankowości internetowej. W II kwartale liczba tych pierwszych wzrosła o ponad 5,5 proc., podczas gdy drugich – o niecałe 3,6 proc. W skali roku różnice są jeszcze większe: ponad 31 proc. w stosunku do niecałych 8 proc.
Foto: Adobestock

To w dużej mierze efekt coraz bardziej atrakcyjnej oferty banków. Kolejne zapowiadają lub już przeprowadziły modernizacje bądź wprowadziły zupełnie nowe rozwiązania. Do tego stopnia nowe, że zamiast bankowca na pytania klientów odpowiadają roboty. Aplikacje mobilne coraz bardziej upodabniają się użytkowością do bankowości w komputerze, a poza tym mają nad nią jedną ogromną przewagę: możliwość dokonywania płatności za pomocą BLIK-a, aplikacji Google Pay i Apple Pay.

Zachętą nie są już natomiast lokaty mobilne. Ich oprocentowanie jest niższe od takiego, które dałoby przy obecnej inflacji realne zyski – podobnie jak w przypadku innych lokat. Najlepsze oprocentowane są na 3 proc. Głównym problemem lokat mobilnych jest jednak ich niewielka wartość maksymalna – na ogół 10 tys. zł. Tylko w przypadku propozycji Santander Banku Polska jest to 20 tys. zł. Są to lokaty krótkoterminowe – na maksimum cztery miesiące.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA