Niektóre punkty SRRK w części dotyczącej obligacji korporacyjnych są już realizowane. Od 1 lipca powstanie centralny i jawny rejestr emisji obligacji prowadzony przez KDPW. Nowy jest jednak pomysł, by informacjom o emisjach towarzyszyła także informacja o sytuacji finansowej emitentów i ich zobowiązaniach, a MF chciałoby także, by banki raportowały o kredytach udzielonych emitentom obligacji.

Resort finansów chciałby także wystandaryzowania dokumentacji emisji, co jest zresztą kwestią od lat podnoszoną w środowisku. Obecnie każdy oferujący obligacje ma własne preferencje w zakresie przygotowywania dokumentacji, co może utrudniać ich porównywanie i wychwytywanie niestandardowych zapisów. MF zdaje sobie sprawę, że liczba inwestorów skłonnych przeglądać wszystkie dokumenty emisyjne jest niewielka, dlatego chce obligatoryjnego przygotowania tzw. one-pagera, na którym znalazłby się skrót najważniejszych informacji. MF chce, by jego sporządzenie było obowiązkiem ustawowym, podobnie jak prezentacji podsumowującej warunki emisji i sytuację emitenta, która towarzyszyłaby emisjom kierowanym do inwestorów indywidualnych. SRRK zwraca też uwagę na „odwieczny" problem związany z wyborem i działaniem administratora zabezpieczeń, który winien reprezentować obligatariuszy, ale opłacany jest przez emitenta.

Zmiany mają także objąć sposób poboru podatku od odsetek od obligacji (płaci go inwestor, który miał obligacje w dniu ustalenia praw do odsetek, nawet jeśli kupił je dzień wcześniej), a nawet odblokowanie możliwości prowadzenia emisji publicznych przez banki.