REKLAMA
REKLAMA

Obligacje

Rynek wtórny może wypełnić lukę wobec braku emisji

Obroty publicznymi emisjami na Catalyst przez ostatnich 12 miesięcy wyniosły 841 mln zł – prawie tyle, co wartość publicznych emisji w całym 2018 r.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Wiele wskazuje na to, że w tym roku inwestorzy nie będą mieli zbyt wielkiego wyboru na rynku pierwotnym, być może więc warto zwrócić się w kierunku Catalyst, gdzie wielkość obrotów notowanymi emisjami publicznymi adresowanymi do inwestorów indywidualnych na podstawie prospektów emisyjnych może przekroczyć wartość rynku pierwotnego.

Płynność, płynność, płynność

Niewielka liczba nowych emisji osłabia zainteresowanie także obligacjami na rynku wtórnym. W styczniu obroty publicznymi emisjami spadły do 52 mln zł wobec 70 mln zł miesięcznej średniej osiągniętej w całym 2018 roku. Niemniej rynek wtórny i tak daje większy wybór i możliwości niż bieżąca oferta nowych emisji publicznych, a aby go nieco ograniczyć, przygotowaliśmy zestawienie z informacjami o najpłynniejszych na Catalyst seriach obligacji pochodzących z emisji publicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA