Nieruchomości

Miliardy złotych napływają na rynek condohoteli

Polacy kuszeni są inwestycjami w lokale, które mają przynosić regularny zwrot z najmu. Podaż takich obiektów gwałtownie rośnie, przybywa też czynników ryzyka
materiały

W ciągu dwóch lat rynek apartamentów w formule condo w aglomeracjach wzrósł o 174 proc., do 10,2 tys. lokali (na różnym etapie zaawansowania) – wynika z przygotowanego przez portal InwestycjewKurortach.pl raportu „Aparthotele/Condohotele w największych miastach w Polsce", który publikujemy jako pierwsi. We Wrocławiu wzrost sięgnął 550 proc., w Gdańsku 239 proc., a w Warszawie 138 proc. W ciągu tych dwóch lat w miastach pojawiło się piętnastu nowych deweloperów stawiających takie obiekty.

Potężny kapitał

W ofercie sprzedaży są teraz obiekty typu condo liczące 5,74 tys. apartamentów (nie ma danych, jaka część lokali znalazła już nabywców). Do tej pory zakończyła się sprzedaż w dziesięciu projektach dysponujących 2,06 tys. lokali.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.