Nieruchomości

Sprzedający chcą za mieszkania coraz więcej

III kwartał przyniósł ożywienie na rynku mieszkań używanych. Sprzedający dyktują coraz wyższe ceny. Spadki nastąpią, gdy ofertę zaleją wyprzedawane lokale z rynku najmu.

Spora grupa kupujących mieszkania to klienci gotówkowi uciekający od nierentownych lokat.

Foto: cinematographer/shutterstock

Przeciętne ceny mieszkań na rynku wtórnym nie tylko największych miast analizuje portal nieruchomosci-online.pl. Dane za III kwartał podajemy pierwsi. Eksperci serwisu odnotowali w tym czasie (w porównaniu z II kwartałem) znaczne zmiany – zarówno w górę, jak i w dół.

Michał Kurczycki, dyrektor generalny portalu nieruchomosci-online.pl, zwraca uwagę m.in. na Warszawę, gdzie drożeją wszystkie lokale, niezależnie od liczby pokoi. Średnia cena mkw. kawalerki w III kwartale to ponad 12,5 tys. zł, o 2,9 proc. więcej niż w II kwartale. Ceny jednopokojowych lokali w stolicy wciąż idą w górę – na koniec września wynosiły już ponad 13,1 tys. zł za mkw. Coraz droższe są także mieszkania czteropokojowe. Średnia cena mkw. w całym III kwartale to średnio niemal 11,2 tys. zł, o 3,5 proc. więcej niż kwartał wcześniej. A ostatniego dnia września „czwórki" w stolicy wyceniano na ponad 11,7 tys. zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.