Nieruchomości

Deweloperzy mają nowe pomysły na formułę condo

Dostępnych na rynku projektów jest tyle, że zdobycie klientów wymaga więcej pomysłowości.

Hornigold REIT oferuje apartamenty na wynajem w Katowicach.

Foto: materiały prasowe

Inwestycje w apartamenty condo – zakładające zakup jednego lub kilku apartamentów zarządzanych przez profesjonalny podmiot w ramach większego, działającego jak hotel, obiektu – cieszą się w Polsce ogromnym wzięciem. Świadczą o tym liczby.

Według szacunków branżowego portalu InwestycjewKurortach.pl, w ciągu dwóch lat rynek apartamentów w formule condo (na różnym etapie zaawansowania) w aglomeracjach wzrósł o 174 proc., do 10,2 tys. lokali. Szacuje się (przyjmując cenę 360 tys. zł za lokal), że Polacy zaangażowali w wyprzedane już obiekty condo około 740 mln zł, a dodatkowo 2,06 mld zł przypada na lokale w projektach, gdzie jest prowadzona sprzedaż.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.