Nawigacja

Arteria Cyfrowy Polsat to szósty klient pozyskany w ramach Stref Usług

Wczoraj, przy zniżkującym rynku, akcje Arterii drożały przejściowo nawet o 7 proc. Na zamknięciu sesji walory wyceniono na 17,89 zł, po wzroście o 5,9 proc. Zwyżka kursu warszawskiej spółki zajmującej się outsourcingiem sprzedaży to reakcja rynku na pozyskanie przez nią nowego klienta. Chodzi o, szykujący się do debiutu na warszawskim parkiecie, Cyfrowy Polsat.

Kontrakt zawarto na rok. Potem ma zostać automatycznie przedłużony na czas nieokreślony (jeżeli żadna ze stron go nie wypowie). Ustalono, że Arteria ma zawierać umowy z klientami i sprzedawać usługi oraz sprzęt platformy satelitarnej Cyfrowego Polsatu. Wartości umowy nie ujawniono. Zależy ona od tego, jak będzie szła sprzedaż usług tegorocznego debiutanta.

Arteria będzie realizować kontrakt z Cyfrowym Polsatem w Strefach Usług, czyli w punktach swojej sieci detalicznej. Teraz jest ich 43. Są zlokalizowane w sklepach Media Markt i Saturn. Strefy Usług sprzedają produkty z trzech obszarów: telekomunikacji komórkowej, stacjonarnej oraz telewizji cyfrowej. Teraz Arteria ma w portfelu sześciu klientów: są to P4 (marka Play), ITI (platforma "n"), Telefonia Dialog, Netia, Energis oraz Cyfrowy Polsat. Zarząd Arterii zapowiada, że w tym roku spółka prawdopodobnie pozyska jeszcze kilku nowych klientów.

Strefy Usług to jeden z elementów sieci detalicznej Arterii. Z kolei detal to jeden z trzech kanałów, za pomocą których działa giełdowa firma. Jak już informowaliśmy, zostanie on "przeniesiony" do odrębnej spółki. Ten pomysł zaakceptowała już rada nadzorcza Arterii, a 18 kwietnia - czyli w następny piątek - będzie o nim decydować nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Niewykluczone, że potem nowo powołana spółka trafi na rynek NewConnect.

Powiązane artykuły