Medycyna i zdrowie

Inno-Gene: Zawiadomienie do prokuratury

Akcjonariuszka Inno-Gene złożyła zawiadomienie do prokuratury na zarząd tej spółki. Jej zdaniem oczekiwania budowane w komunikacji firmy nie mają pokrycia w rzeczywistości.
Foto: Fotorzepa, Robert Wójcik

– W pierwszej połowie grudnia przesłałam do zarządu spółki prośbę o odniesienie się do zapowiedzi z artykułów i wywiadów m.in. na temat produkowanych testów, zawartych umów, otrzymanych zamówień czy przeprowadzanych badań. Zapytałam o harmonogram prac, łączną liczbę przeprowadzonych testów, otrzymane zamówienia czy ujawnienie umów z kontrahentami z zastrzeżeniem fragmentów stanowiących prawnie chronioną tajemnicę przedsiębiorstwa spółki lub jej partnerów – mówi „Parkietowi" Joanna Stroczkowska, akcjonariuszka Inno-Gene. – Razem z grupą mniejszościowych akcjonariuszy chcę poznać te okoliczności, bo w mojej ocenie Inno-Gene publikuje informacje niemające pokrycia w rzeczywistości, a główną motywacją jest sztuczne zawyżanie kursu akcji. Oczekiwałam na odpowiedź spółki około dwóch tygodni, jednak kiedy ta nie zdecydowała się odnieść do naszego pisma, złożyłam zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Powiadomiłam również Komisję Nadzoru Finansowego o możliwym naruszeniu rozporządzenia MAR w zakresie manipulacji na rynku – dodaje.

Zapytana o skargi na spółkę, KNF nie udzieliła informacji, powołując się na tajemnicę zawodową. Zapewniła, że priorytetem w okresie pandemii są nie tylko ostrzeżenia, ale też w szczególności kwestia prawidłowości polityki informacyjnej spółek, zwłaszcza tych związanych z pandemią.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.