Medycyna i zdrowie

Szczepienia rozpoczęte, tanieją spółki "covidowe"

Proces szczepień, rozpoczynający nowy etap walki z koronawirusem, to jedna z informacji, której oczekiwało wielu Polaków. Jednocześnie odwraca to uwagę od spółek oferujących testy na koronawirusa bądź pracujących nad lekiem. W efekcie poniedziałek rozpoczął się spadkami firm, które na pandemii się wybiły.
Foto: Bloomberg

Po godzinie 12 mocno taniał Biomed Lublin, którego walory spadały o około 15 proc., do 8,28 zł. Spółka pracuje nad immunoglobuliną — lekiem na bazie osocza ozdrowieńców. Spółka w ostatnim czasie przeszła przez spore turbulencje, choćby odejście prezesa spowodowane potencjalnym konfliktem radą nadzorczą, jednak prace nad lekiem dalej trwają.

BioMaxima z kolei ogłosiła, że w poniedziałek rozpoczęła wprowadzanie do obrotu na terenie Polski i krajów Unii swojego nowego testu na koronawirusa. Informacja nie uchroniła jej od spadków na poniedziałkowej sesji. Walory taniały o około 5,5 proc., do 27,6 zł.

Niezbyt szczęśliwy półmetek sesji notowało także Inno-Gene. Walory spółki, która również posiada w swojej ofercie testy na koronawirusa taniały o ponad 10 proc., do 22,1 zł.

Warto jednak pamiętać, że popyt na testy nie spadnie od razu. Proces szczepień jest skomplikowany i zajmie najprawdopodobniej większość, jeśli nie cały 2021 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.