Medycyna i zdrowie

Świetny debiut Pure Biologics

To czternasty, tegoroczny debiutant na małej giełdzie. Podczas pierwszej sesji jego kurs rośnie o ponad jedną trzecią.
Foto: materiały prasowe

Początkowo chętnych do zakupu akcji był tak dużo, że handel nie mógł ruszyć, a teoretyczny kurs otwarcia (TKO)  wynosił 31 zł, co oznaczało niemal 60-proc. zwyżkę. Potem jednak notowania odwieszono: po godz. 11 za walor debiutanta trzeba zapłacić 27 zł, co oznacza wzrost o ponad 38 proc.

Pure Biologics jest  388. spółką notowaną na Rynku NewConnect oraz 14. debiutem na tym rynku w 2018 roku. To firma biofarmaceutyczna pracująca nad własnymi innowacyjnymi projektami terapeutycznymi oraz realizująca badania kontraktowe.

- Debiut giełdowy to dla nas nowy etap rozwoju. Od powstania firmy w 2010 r. finansowała się ona w pełni samodzielnie, ze środków wypracowanych w drodze realizacji zleceń dla firm zewnętrznych. W latach 2017-2018 pozyskaliśmy ok. 45 mln zł wsparcia grantowego na realizację własnych projektów innowacyjnych, a rynek kapitałowy ułatwia nam pozyskanie od inwestorów niezbędnego wkładu własnego. Oczekujemy, że w wyniku rozwoju naszych projektów wartość firmy w kolejnych latach istotnie wzrośnie – zapowiada, cytowany w komunikacie Filip Jeleń, główny akcjonariusz i prezes Pure Biologics.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.