Medycyna i zdrowie

Wieści w sprawie leku Biomedu

Urząd potwierdza, że giełdowa spółka złożyła wniosek w sprawie badań klinicznych. Deklaruje, że sprawy związane z Covidem są traktowane priorytetowo.
Foto: Bloomberg

- URPL potwierdza, że tak jak wskazywała w swoich wypowiedziach medialnych firma Biomed, wniosek na niekomercyjne badanie kliniczne wpłynął do Urzędu. Wnioskodawca w badaniu korzystał będzie z badanego produktu leczniczego wytworzonego w Biomed-Lublin na bazie osocza ozdrowieńców. Treść wniosku podlega teraz ocenie formalnej i merytorycznej. Jak we wszystkich sprawach związanych z COVID-19 przyjęliśmy priorytetowe podejście – poinformował nas Jarosław Buczek, rzecznik prasowy Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Biomed kilka dni temu informował w raporcie bieżącym w ESPI o złożeniu do Urzędu przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie wniosku o rozpoczęcie niekomercyjnych badań klinicznych realizowanych w ramach projektu produkcji leku na Covid-19. Badania mają się rozpocząć po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Urząd. Spółka informuje, że sprawa jest w toku i że została poproszona o uzupełnienie dokumentacji.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek informacje o ponad 22 tys. potwierdzonych przypadkach zakażenia. Resort podał też, że z powodu Covid-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami 477, czyli w sumie 626 osób. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono zakażenie u ponad 819 tys. osób. Zmarło niemal 13 tys. chorych.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.