Medycyna i zdrowie

Synektik: Wzrosty w pandemii

Dystrybutor robotów medycznych i leków radiologicznych zanotował w IV kwartale roku obrotowego 2019/2020, zakończonego 30 września 28,5 mln zł przychodów wobec 33,5 mln zł rok wcześniej.
Foto: Adobestock

Wzrósł jednak wynik netto – z 0,01 mln zł straty do 2,9 mln zł zysku.

Zmalały przychody grupy ze sprzedaży sprzętu medycznego, rozwiązań IT oraz usług serwisowych i pomiarowych – z 27,3 mln zł do 21,9 mln zł, licząc rok do roku. Powodem była mniejsza liczba przetargów na dostawę sprzętu, co oczywiście jest konsekwencją trwającej pandemii. Jednocześnie obniżono koszty sprzedaży. Dodatkowo grupa odnotowała 5-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży radiofarmaceutyków, do 6,58 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.