Medycyna i zdrowie

OncoArendi łączy siły z gigantem

Polska spółka ma umowę o współpracy wartą łącznie ponad 1,5 mld zł. To szansa dla całej branży.

Marcin Szumowski, prezes OncoArendi.

Foto: Archiwum

Polska spółka zawarła umowę z jedną z najważniejszych firm biotechnologicznych w Europie – Galapagos. Na piątkowej sesji inwestorzy dosłownie rzucili się na walory spółki. Po godz. 15.00 wartość obrotu osiągnęła rekordowy poziom ponad 54 mln zł, a akcje drożały aż o 216,7 proc. Kapitalizacja spółki urosła z niecałych 250 mln zł w czwartek do ponad 790 mln zł.

Szansa dla firmy...

Umowa zakłada wyłączną wieloletnią współpracę w zakresie rozwoju platformy chitynazowej. OncoArendi udzieli też wyłącznej licencji globalnej na dalszy rozwój kliniczny i komercjalizację cząsteczki OATD01 oraz innych podwójnych inhibitorów chitynaz. Docelowo współpraca ma wprowadzić na światowe rynki lek oparty o cząsteczkę OATD-01 lub inne podwójne inhibitory. Będą stosowane w terapii idiopatycznego włóknienia płuc, sarkoidozie, astmie lub innych chorobach płuc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.