REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medinice czeka na zyski, skupia się na badaniach

Biotechnologiczna spółka zaprezentowała wyniki za IV kwartał. Przychody Medinice wyniosły 96,6 tys. zł wobec 1,1 tys. zł rok do roku. Strata netto wyniosła 474 tys. zł wobec 363,6 tys. zł straty netto w IV kwartale 2018 r.
Foto: Fotolia

„W IV kwartale emitent skupił się na dalszym rozwoju projektów ze swojego portfolio. Wyniki finansowe osiągnięte w tym okresie nie różniły się istotnie od wyników osiąganych w poprzednich okresach. (...) Wypracowane przychody to efekt sprzedaży tzw. Patchy, które są wykorzystywane jednorazowo przy każdym zabiegu ablacji oraz wynajmu sprzętu do mapowania 3D na mocy podpisanej 5 marca 2019 r. umowy pośrednictwa sprzedaży z Epmap-system oraz podpisanej w sierpniu 2019 r. umowy wynajmu sprzętu do mapowania 3D z prywatnym gabinetem medycznym" - czytamy w komentarzu spółki.

Obecnie priorytetem Medinice jest skupienie się na pracach badawczorozwojowych dotyczących projektów z portfolio spółki. Zarząd spodziewa się, że sprzedaż licencji na projekty zapewni znaczące przychody w kolejnych latach.

Walory spółki kosztują 10,7 zł. Kapitalizacja przekracza 46,6 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA