REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Andrzej Bieniek, MetLife PTE: Najpierw czekają nas ekstremalne wyceny, a dopiero potem nadejdzie kryzys

WYWIAD | Andrzej Bieniek - ze zwycięzcą konkursu na młodą gwiazdę rynku finansowego i zarządzającym w MetLife PTE rozmawia Przemysław Tychmanowicz

Andrzej Bieniek

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Jako jedyny zarządzający został pan wybrany na młodą gwiazdę rynku finansowego w konkursie „Parkietu" i ZMiD. Jaki jest przepis na sukces na rynku zarządzających? Czym pan kieruje się w swojej pracy przy wyborze spółek do portfela?

Staram się dużo rozmawiać ze spółkami, analitykami i maklerami o tym, co się dzieje na rynku. Cenię sobie kontakty międzyludzkie, lubię poznawać punkt widzenia jak największej liczby różnych podmiotów. Dzięki temu uzyskuję dużo informacji i wieloaspektowy materiał do analiz. Uważam, że sprawozdanie finansowe to absolutna podstawa, ale wyłącznie na tej podstawie,nie da się podjąć decyzji inwestycyjnych. Zwracam uwagę na nastawienie do danych branż panujące na rynku, relację popytu i podaży. Szukam wydarzeń, które mogą mieć wpływ na postrzeganie spółek. Mówiąc wprost, trzeba być otwartym na wszystko, nie ograniczać się do żadnej branży czy spółki. Takie podejście wiąże się oczywiście z większym wysiłkiem i nakładem pracy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA