Kryptowaluty

Miliony monet w rękach złodziei. Bitcoin pod presją

Twórcy piramidy PlusToken sprzedają skradzione środki. Rynek reaguje silnymi zniżkami. Kapitalizacja w porywach topniała do 175 mld USD. I może zejść niżej.
Foto: Adobestock

W środę notowania bitcoina spadały w porywach do 6450 USD. To najniższy poziom od 11 maja. Licząc od początku grudnia, kryptowaluta straciła już ponad 6 proc. Jeśli kurs nie zdoła się podnieść, będzie to czwarty spadkowy grudzień w historii bitcoina.

Topniejące wyceny

Za słabością „ojca kryptowalut" podążają altcoiny. Świadczy o tym kapitalizacja całego rynku, która w najgorszym momencie mijającego tygodnia sięgała ledwie 175 mld USD. Licząc do czwartkowego popołudnia, ethereum traciło od początku miesiąca 11,5 proc., XRP 13,9 proc., bitcoin cash 10,3 proc., litecoin 9,4 proc., a EOS 6 proc. Czołówka rynku pod względem kapitalizacji jest więc mocno pod kreską. Co więcej, w całym TOP10 nie ma monety, która byłaby w grudniu na plusie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.