REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin stracił 18 proc. w 5 dni

Notowania najbardziej popularnej kryptowaluty spadały dziś w południe o 7 proc. do 7051 USD. To najniższy kurs od maja tego roku.
Foto: Adobestock
Foto: parkiet.com

Ostatni tydzień to czerwona seria  na wykresie bitcoina. Jeszcze w poniedziałek płacono za niego 8500 USD, a dziś w południe cena była prawie 1500 USD niższa. Fala spadkowa trwa tak naprawdę od 28 października. Od tego momentu licząc, skala przeceny sięga już 25 proc. Patrząc na wykres z szerszej perspektywy warto dostrzec, że tworzy się szeroki kanał spadkowy, zapoczątkowany 26 czerwca. Jego dolna granica znajduje się teraz w okolicy 6900 USD, co z technicznego punktu widzenia daje nadzieję na to, że strona popytowa zacznie się niebawem uaktywniać. Co istotne – trwający spadek potwierdza silny sygnał sprzedaży, który na wykresie bitcoina powstał pod koniec ubiegłego miesiąca. Mowa o formacji krzyża śmierci, utworzonej przez średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Jeśli 6900 nie zadziała jako wsparcie, kolejnych poziomów obrony można szukać w strefie 6200-6000 USD, nad którą cena długo konsolidowała się w drugiej połowie 2018 r. Trzymając się jednak widocznej w obrębie kanału cykliczności, można oczekiwać, że odbicie przyniesie silny, kilkudniowy ruch w górę, na wzór tych z końca października, końca sierpnia i końca lipca. Czas pokaże...

Jak to zwykle z silnymi spadkami bitcoina bywa – zawsze po fakcie pojawiają się jakieś fundamentalne uzasadnienia przeceny. Tym razem zniżka zaskoczyła chyba wszystkich, bo jak na razie nikt nie odważył się dopasować do spadku konkretnej przyczyny.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA