Kryptowaluty

Kryptowaluty mają potencjał, ale na inwestorów czyhają również oszuści

Bitcoin ma szansę ustanowić w tym roku rekord na poziomie 80 tys. USD. Są jednak głosy, że najpopularniejszy token jest tylko bańką. Dobre perspektywy zdaniem Goldmana Sachsa ma przed sobą ethereum.
Foto: Bloomberg

W ostatnich tygodniach rynek kryptowalut znów rozgrzał się do czerwoności. Niektóre tokeny przebiły historyczne szczyty, a prognozy mówią, że to jeszcze nie koniec. Inwestorzy powinni jednak brać pod uwagę dużą zmienność na rynku i skrupulatnie analizować pojawiające się nowe kryptoprojekty.

Przeważa optymizm

Bitcoin, który w ubiegłym miesiącu ustanowił historyczny szczyt na poziomie blisko 67 tys. USD, porusza się obecnie w trendzie bocznym. W czwartek po południu cena najpopularniejszej kryptowaluty oscylowała wokół 62 tys. USD, a stopa zwrotu od początku roku wynosi ok. 114 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.