REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Wiadomości ze świata kryptowalut i blockchaina: LedgerX ze zgodą na kontrakty

Foto: Bloomberg

Bracia Winklevoss podwoili fortunę | Od stycznia majątek właścicieli giełdy kryptowalut Gemini zwiększył się z 654 mln USD do 1,45 mld, wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index. To głównie zasługa zwyżek na rynku cyfrowych aktywów.

LedgerX ze zgodą na kontrakty | Nowojorska giełda kryptowalut dostała akceptację Commodity Futures Trading Commission na wprowadzenie do oferty kontraktów terminowych na bitcoina, zabezpieczonych kryptowalutą. To oznacza, że LedgerX może oferować futuresy, opcje i swapy inwestorom detalicznym i instytucjonalnym w USA i Singapurze.

Altcoiny mniej skore do zwyżek | Zgodnie z danymi serwisu coinpaprika.com bitcoin podrożał w ciągu ostatnich siedmiu dni o 30 proc. W tym samym czasie spośród 30 altcoinów o największej kapitalizacji aż 14 zanotowało spadek notowań sięgający od -1,9 proc. (LEO Token) do -13 proc. (BAT). To pokazuje, że nie wszystkie aktywa z tego rynku idą śladami bitcoina.

Iran pogrąży górników? | Mostafa Rajabi Mashhadi, urzędnik w irańskim Ministerstwie Energii, poinformował media, że jego resort zamierza odciąć od prądu kopalnie kryptowalut i utrzyma ten stan do ustanowienia nowych stawek za 1 kWh. Informacja jest o tyle dziwna, że Iran uchodził jak dotąd za raj dla tego typu przedsięwzięć.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA