Kryptowaluty

Ważny kamień milowy tethera. W obiegu pękła granica 50 mld USD

Waluta cyfrowa, w proporcji jeden do jednego zabezpieczona tradycyjnym pieniądzem, zaliczyła ważny kamień milowy.
Foto: materiały prasowe

Jej wartość w obiegu przekroczyła 50 miliardów dolarów, to więcej niż wynoszą ubezpieczone depozyty w tysiącach amerykańskich banków z wyjątkiem 44, zauważa Bloomberg.

Tether jest ważnym środkiem płatniczym w świecie walut cyfrowych. Ma duże wzięcie mimo wątpliwości nadzoru co do tego, gdzie znajdują się rezerwy gwarancyjne.

W tym miesiącu spodziewany jest pierwszy kwartalny raport w tej kwestii. Dostanie go nowojorski prokurator generalny, ale nie jest jasne, czy inwestorzy będą mieli możliwość zapoznania się z jego treścią.

Zresztą podobno nie bardzo ich to obchodzi. Spór prawny z regulatorami stanowymi tylko zwiększył popularność ethera, który jest najczęściej używaną w transakcjach walutą cyfrową  na świecie.  Pod tym względem bije nawet bitcoina, lidera pod względem kapitalizacji.

Około 66 proc. bitcoinów jest kupowanych za tethery, wskazują dane CryptoCompare. Udział tethera w obrotach  może zwiększyć się, kiedy  Coinbase Global, największa kryptowalutowa giełda w Stanach Zjednoczonych, tak jak planuje, zezwoli na handel nim na swojej platformie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.