Inwestycje

Typ techniczny: Kurs złota znów walczy z poziomem 1800 USD za uncję.

Rynkowa zawierucha, która zagościła na rynkach w piątek, nie ominęła także złota.
Foto: Adobestock

Notowania kruszcu w pewnym momencie skoczyły do poziomu prawie 1820 USD za uncję, by później spaść do 1780 USD. Następnie złoto starało się odrabiać straty, a ruch ten był kontynuowany w poniedziałek. Doprowadził do tego, że cena złota w pewnym momencie znowu zawitała w okolice 1800 USD za uncję. Poziom ten w tej chwili traktować można jako lokalny opór. Co jego przełamanie oznaczałoby dla byków? – Z technicznego punktu widzenia złoto będzie musiało przebić się przez pasmo oporu zaczynające się na poziomie 1816 USD, a dopiero wybicie powyżej 1840 USD będzie sygnałem, że impet powrócił na tyle, by wywołać ruch w kierunku nowego maksimum cyklu powyżej 1877 USD. Wiele będzie zależeć od tego, czy obecne szczepionki okażą się skuteczne wobec nowego wariantu, co pozwoli potencjalnie uniknąć większych konsekwencji gospodarczych – wskazują analitycy Saxo Banku. Nie tak dawno wydawało się, że okolice 1870 USD za uncję uda się przebić na trwałe, co z technicznego punktu widzenia otwierałoby z kolei drogę nawet do poziomów powyżej 1900 USD. Na razie jednak realizację tego planu byki muszą odłożyć na później. Teraz walka trwa piętro niżej. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.