REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje alternatywne

Retro jest w cenie. „Cudaki”

Samochody potrafią być dziełem sztuki. To już ustaliliśmy. Sztuka bywa klasyczna, ale i ekscentryczna, szalona, nieprzewidywalna. Dziś przyjrzymy się właśnie takim klasycznym „cudakom".
www.allcarindex.com

Stali czytelnicy tej rubryki z pewnością rozpoznają niektóre z przedstawionych poniżej samochodów. Pojawiały się przez lata. Inne dziś u nas debiutują. Wszystkie warto pokazać w kontekście niekonwencjonalnych pomysłów na auta turystyczne, sportowe, wyczynowe albo nawiązujące do komiksowej legendy.

Toyota RV-2

Wielkie sportowo-turystyczne coupe. Połączenie kampera z wozem sportowym to pomysł śmiały i nowatorski. Toyota RV-2 zadebiutowała na Tokyo Motor Show w 1972 roku. Najistotniejszą cechą charakterystyczną była przestrzeń bagażowa składająca się z elementów, które można nazwać drzwiami dachowymi. Po ich otwarciu pojazd przekształcał się w kampera z materiałowym dachem, który mógł pomieścić cztery osoby. Wóz zbudowano przy użyciu platformy i podzespołów pochodzących z Toyoty Crown i Toyoty Mark II. Pod maską konceptu znalazł się silnik benzynowy o pojemności 2,6 litra i mocy około 100 KM. Prędkość maksymalna wynosiła około 190 km/h. Tego samochodu jednak nie kupi się nigdzie, bo nie wszedł do seryjnej produkcji, a żaden prototyp nie przetrwał do dziś.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Parkiet

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA