Handel i konsumpcja

Tarcza 6.0 nie dla wszystkich firm

„Na postawie przepisów tzw. Tarczy antykryzysowej 6.0. można uzyskać dodatkowe świadczenie postojowe, jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe, zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS" – zachęca przedsiębiorców Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

W ten sposób państwo miałoby pomóc firmom, które dotknął kolejny w tym roku listopadowy lockdown. Od 7 do 27 listopada zamknięte były sklepy w galeriach handlowych, inne niż spożywcze. Wśród giełdowych firm do poszkodowanych należą spółki z sektora odzieży i obuwia. Mało która może jednak liczyć na wsparcie wynikające z tarczy 6.0.

Chodzi o to, że – by załapać się na postojowe – trzeba wykazać się przynajmniej 40-proc. spadkiem przychodu w październiku lub listopadzie i odpowiednią główną działalnością wskazaną w Krajowym Rejestrze Sądowym (PKD). – Niestety nie kwalifikujemy się do żadnego z elementów pomocy opisanej w poszczególnych punktach (na odpowiedniej stronie ZUS – red.), bądź to ze względu na PKD, bądź też wyniki, jakie należy spełnić, aby zostać uznanym za spółkę kwalifikującą się do wsparcia – mówi Monika Wszeborowska, rzeczniczka LPP (właściciel marki odzieżowej Reserved czy Sinsay).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.