Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W ten sposób państwo miałoby pomóc firmom, które dotknął kolejny w tym roku listopadowy lockdown. Od 7 do 27 listopada zamknięte były sklepy w galeriach handlowych, inne niż spożywcze. Wśród giełdowych firm do poszkodowanych należą spółki z sektora odzieży i obuwia. Mało która może jednak liczyć na wsparcie wynikające z tarczy 6.0.
Chodzi o to, że – by załapać się na postojowe – trzeba wykazać się przynajmniej 40-proc. spadkiem przychodu w październiku lub listopadzie i odpowiednią główną działalnością wskazaną w Krajowym Rejestrze Sądowym (PKD). – Niestety nie kwalifikujemy się do żadnego z elementów pomocy opisanej w poszczególnych punktach (na odpowiedniej stronie ZUS – red.), bądź to ze względu na PKD, bądź też wyniki, jakie należy spełnić, aby zostać uznanym za spółkę kwalifikującą się do wsparcia – mówi Monika Wszeborowska, rzeczniczka LPP (właściciel marki odzieżowej Reserved czy Sinsay).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kilkuprocentową dynamiką wzrostu przychodów mogła pochwalić się branża w drugim kwartale 2025 r. – sądzą eksperci. Marże zależą od kalendarza wyprzedaży.
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego przedsiębiorstwa, m.in. o skupie akcji własnych.
O 40 proc. zmniejszyła Komisja Nadzoru Finansowego wymiar kary dla gdańskiej firmy odzieżowej za naruszenia zasad polityki informacyjnej.
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.
W czerwcu za podstawowe produkty trzeba było zapłacić w sklepach o niemal 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Dynamika cen znowu zaczyna przyspieszać.
Giełdowa grupa VRG kierowana przez Mateusza Kolańskiego ogłosiła przejęcie w segmencie jubilerskim. Chodzi o znaną markę biżuterii.