REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Atlanta podwaja zysk

Dystrybutor bakalii w I kwartale roku obrotowego 2019/20 odnotował wyższe wyniki rok do roku i podkreśla, że najlepszy okres dopiero przed nim. Euforii nie widać jednak na parkiecie, w południe papiery Atlanty tanieją o 2,5 proc., do 4,7 zł.
Foto: Flickr

W okresie od 1 lipca do 30 września Atlanta wypracowała 67,03 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 21,4 proc. rok do roku. Wolumen sprzedaży wzrósł o 4,5 proc., do 7,4 tys. ton. W segmencie sprzedaży detalicznej odnotowano wzrost obrotów o 86,6 proc. rok do roku.

Spółka wypracowała 1,67 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. rok do roku. Wpływ na to miały m.in. otrzymane odsetki od należności oraz dodatnie różnice kursowe. Wpływy z tytułu tych ostatnich wyniosły blisko 0,5 mln zł.

Jednocześnie spółka podkreśla, ze najlepszy okres dopiero przed nią. „W drugim kwartale roku obrotowego 2019/2020, tj. w okresie październik – grudzień 2019r., Atlanta odnotuje zwiększony poziom sprzedaży w porównaniu do poprzednich dwóch kwartałów. Zgodnie z sezonowością sprzedaży, z uwagi na Święta Bożego Narodzenia, IV kalendarzowy kwartał roku jest okresem, w którym przypada najwyższy poziom sprzedaży" – tłumaczy spółka.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA