REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Indykpol. Dinozaur GPW odchodzi

Po 25 latach na parkiecie spółka zapowiada wykup akcji.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Najwięksi akcjonariusze Indykpolu zdobyli właśnie upragnioną większość 90,07 proc. głosów na walnym i zapowiadają przymusowy wykup akcji.

Na te zapowiedzi w żaden sposób nie zareagowali pozostali akcjonariusze, notowania akcji nie drgnęły od zamknięcia w poniedziałek i nadal kurs wynosi 64 zł za akcję. To zaś pokazuje jeden z problemów tej jednej z najstarszych spółek na warszawskim parkiecie (debiut w 1994 r.) – niską płynność. Indykpol już dziesięć lat temu dołączył do programu wspierania płynności, ale niewiele to zmieniło, a spółka ponosiła koszty animatora akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA