Handel i konsumpcja

Dino Polska: Akcje od miesięcy tracą na wartości

Pod koniec czwartkowej sesji akcje Dino Polska zwyżkowały o blisko 4 proc., do 80,5 zł za walor. Po zakończeniu handlu spółka miała zaprezentować wyniki za III kwartał.
Foto: materiały prasowe

Notowania właściciela marketów Dino co prawda rosły, jednak od kilku miesięcy inwestorzy za walory zeszłorocznego debiutanta płacą coraz mniej. W maju, gdy w swojej krótkiej historii obecności na GPW akcje Dino były wyceniane najwyżej, za jeden udział płacono chwilami ponad 112 zł. Ci, którzy wówczas kupili akcje, dziś liczą blisko 30-proc. straty.

– Zakładając, że wyniki nie zaskoczą w porównaniu z tym, jak przedstawiają się średnie prognozy analityków, znów będziemy obserwować około 30-proc. dynamikę niemal na każdej linii. Nie można tego nazwać inaczej niż solidną dynamiką wzrostu – przyznaje Tomasz Sokołowski, analityk DM Santander.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.