Handel i konsumpcja

ZM Henryk Kania: Cedrob dostał zakłady Kani

Cedrob podpisał umowę przerobową z zarządcą sądowym, który od 6 września 2019 r. reprezentuje Zakłady Mięsne Henryk Kania.
Foto: materiały prasowe

Umowa została zawarta już w piątek, zaraz po przejęciu władzy w ZMHK przez dotychczasowego nadzorcę, jednak poinformowano o niej dopiero w tym tygodniu. Zakłady w Pszczynie, Goczałkowicach i Mokrsku będą produkowały przetwory mięsne dla Cedrobu na podstawie jego oferty z 21 sierpnia 2019 r., którą złożył w toku postępowania układowego ZMHK.

Za czasowe przejęcie zakładów swojego konkurenta Cedrob zapłaci 4 mln zł netto miesięcznie. Przekaże im też surowiec do produkcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.