REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Dziś rada wierzycieli Kani może zdecydować o przyszłości firmy

Rada Wierzycieli może dziś głosować nad zmianami planu restrukturyzacyjnego.
Foto: materiały prasowe

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Parkiet", na dzisiejszej Radzie Wierzycieli Zakładów Mięsnych Henryk Kania może zapaść „fundamentalna decyzja na temat przyszłości spółki". Na radę zostali zaproszeni także przedstawiciele największych obligatariuszy, czyli fundusze inwestycyjne.

Według informacji przekazanych redakcji, większość decyzji nt. losów spółki jest obecnie podejmowana na Radzie Wierzycieli. Dzisiejsza rada to kontynuacja spotkania z poniedziałku, które zostało przerwane. Zapadł wtedy wniosek, nad którym członkowie RW musieli się zastanowić – i dziś będą nad nim głosować. Niestety, ze względu na charakter wniosku, członkowie RW zostali zobligowani do poufności, dlatego nikt nie chciał go oficjalnie komentować. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, decyzje podjęte dziś na RW mogą mieć „absolutnie fundamentalne znaczenie" dla dalszego trybu postępowania restrukturyzacyjnego.

Dzisiaj spółka dodatkowo poinformowała w raporcie bieżącym o zmianie w składzie rady. Sąd rejonowy w Katowicach zdecydował o odwołaniu zastępcy członka rady wierzycieli – Pini Polonia i powołaniu w jego miejsce na zastępcę członka rady wierzycieli Roberto Pini.  Ten zaś stał się wierzycielem osobistym spółki w wyniku cesji wierzytelności z 27 maja 2019 r. Roberto Pini wniósł o dopuszczenie go do prowadzonego postępowania restrukturyzacyjnego oraz dokonania wpisu przysługujących mu wierzytelności do spisu wierzytelności oraz dopuszczenie go do udziału w Radzie Wierzycieli.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA