Handel i konsumpcja

Kernel. Udało się dostosować do pandemii

W ubiegłym roku ukraińska spółka rolnicza zakończyła inwestycję dotyczącą budowy nowego terminala w Czarnomorsku, który w 2021 roku obrotowym ma przyczynić się do skoku eksportu o 25,6 proc., do 9 mln ton plonów. Kernel zapowiedział również, że w przyszłych latach wypłaci dywidendę co najmniej na poziomie 0,42 USD na akcję. Czy to oznacza, że pandemia nie wpłynęła znacząco na firmę?
Foto: materiały prasowe

– Pandemia nie przysporzyła Kernelowi większych problemów. Z powodzeniem dostosowaliśmy wszystkie nasze procesy biznesowe do nowej rzeczywistości tak, aby przebiegały płynnie. Nie doświadczamy też problemów związanych z logistyką – stwierdził Michael Iavorskyi, odpowiedzialny w Kernelu za relacje inwestorskie. – Nie musieliśmy również redukować zatrudnienia, a najważniejszymi kierunkami eksportu dalej jest Europa oraz Azja – dodał Iavorskyi.

W 2021 roku obrotowym firma prognozuje 15-proc. spadek zbiorów nasion słonecznika względem 2020 roku obrotowego do 14 mln ton. Jak taka zmiana wpłynie na zyski? – Spadek będzie miał negatywny wpływ na marżę przerobową nasion oleistych. W 2021 roku obrotowym kierowaliśmy się już obniżką marży względem ubiegłego roku obrotowego na poziomie 100 USD za tonę – podkreślił Iavorskyi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.