Gra giełdowa

Jak analizować wykresy giełdowe z pomocą AT?

Od środy na kanale YouTube "Parkiet TV" będą pojawiać się webinary edukacyjne, którymi chcemy wesprzeć uczestników Parkiet Challenge. Pierwszy odcinek poświęcony jest podstawom analizy technicznej (AT).
Foto: parkiet.com

Temat przybliża Sobiesław Kozłowski, ekspert Noble Securities. W materiale omawiane są podstawy AT, które wystarczą, by wstępnie ocenić sytuację rynkową na podstawie przebiegu notowań. Webinar porusza kilka kluczowych aspektów. Pierwszy to podstawowe rodzaje wykresów – liniowe i świecowe. Ekspert tłumaczy różnice między nimi, sposób interpretacji i wykorzystanie w praktyce.

Drugi dotyczy korzystania z różnych interwałów czasowych – dziennego, tygodniowego i miesięcznego. Podpowiadamy dlaczego warto patrzeć na rynek z różnych perspektyw, by właściwie ocenić fazę w jakiej się znajduje.

Trzeci aspekt to popularne wskaźniki, z których Sobiesław Kozłowski na codzień korzysta. Mowa m. in. o oscylatorze stochastycznym i RSI, i ich właściwej interpretacji. Na koniec ekspert przybliża dwie podstawowe strategie inwestycyjne bazujące na AT – grę z trendem i podejście kontrariańskie.

W przypadku pierwszego podejścia omawiana jest przykładowa transakcja gry pod wybicia nad lokalny szczyt cenowy. Drugie podejście omawiane jest na podstawie zagrania pod formację podwójnego szczytu, czyli układ zapowiadający zmianę trendu.

Wszystkie przykłady analizowane są na podstawie realnych wykresów, tak by materiał był jak najbardziej praktyczny. Ponadto Sobiesław Kozłowski podpowiada w trakcie webinaru, gdzie można znaleźć darmowe aplikacje do AT, które wystarczą, by analizować rynek według jego wskazówek.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.