Gra giełdowa

Zostań mistrzem inwestycji

Nowy Parkiet Challenge ruszy 3 sierpnia. Rejestracja już się rozpoczęła.
Foto: parkiet.com

Już teraz rozpoczęliśmy rejestrację do Parkiet Challenge oraz udostępniliśmy platformę gry w celu jej przetestowania czy opracowania strategii inwestycyjnej. Platforma jest dostępna pod adresem: gra.parkiet.com.

Do zgarnięcia w tegorocznym, wakacyjnym Parkiet Challenge są nagrody finansowe i rzeczowe. W tym nagroda główna – 15 tys. zł – dla najlepszego wirtualnego inwestora, który znajdzie się w pierwszej dziesiątce I etapu i następnie zwycięży w finale we wrześniu. Dwie kolejne osoby wzbogacą się, odpowiednio, o 10 tys. i 5 tys. zł. Będziemy też wyróżniać najlepszych uczestników po każdym z czterech tygodni.

Pierwszy Parkiet Challenge odbył się w ubiegłym roku i okazał się dużym sukcesem. Do gry przystąpili zarówno inwestorzy od lat związani z rynkiem, jak i osoby, które giełdą zainteresowały się po raz pierwszy. Przez kilka tygodni około 3,5 tys. osób starało się pomnożyć kapitał. Warunki na rynku były ku temu sprzyjające.

W tym roku zasady gry są bardzo podobne jak w ub.r. W I etapie, który potrwa od 3 do 28 sierpnia, uczestnicy będą mogli inwestować w spółki z WIG20 i mWIG40 (w zeszłym roku dostępne były akcje z WIG30). Do dyspozycji na start każdy otrzyma wirtualne 15 tys. zł. W finale zaplanowanym na wrzesień znajdą się najlepsi z I etapu. Wówczas paleta dostępnych instrumentów obejmie kontrakty terminowe.

Partnerami Parkiet Challenge 2020 są między innymi PKN Orlen (partner główny) i GPW w Warszawie (partner technologiczny, który dba m.in. o działanie i bezpieczeństwo platformy konkursowej).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.