Gra giełdowa

Parkiet Challenge – kto był najlepszy w trzecim tygodniu?

Trzeci już tydzień Gry Giełdowej Parkiet Challenge za nami. Przed nami ostatnia prosta pierwszej części rywalizacji.
Foto: parkiet.com

Miniony tydzień na warszawskiej giełdzie przyniósł sporo emocji. Byliśmy bowiem świadkami większej zmienności oraz zaskakujących ruchów. W pierwszej połowie tygodnia inwestorzy żyli przede wszystkim zmianami w indeksach MSCI EM. Te podczas wtorkowej sesji odcisnęły swoje piętno na rynku co było widoczne na zamknięciu notowań (WIG20 oddał na fixingu prawie cały dzienny wzrost). W drugiej połowie tygodnia nad GPW zaświeciło jednak słońce. Wyraźne wzrosty oglądaliśmy zarówno w czwartek, jak i w piątek. Dzięki temu bilans całego tygodnia również można uznać za udany. WIG20 zyskał w ciągu pięciu dni 2,3 proc. natomiast WIG30 urósł 1,9 proc.

Liderem wzrostów w gronie największych spółek okazał się PKN Orlen. Akcje tej spółki zyskały w minionym tygodniu ponad 7 proc. Okres ten w ogóle należał do spółek paliwowych. Świetnie prezentowały się także walory grupy Lotos. Zyskały one na wartości 6,7 proc. Ponad 6 – proc. wzrost zaliczyła także grupa Orange Polska.

Który uczestnik gry Parkiet Challenge najlepiej wykorzystał ruchy na parkiecie w minionym tygodniu? Zwycięzcą trzeciego tygodnia rywalizacji okazał się Jacek Janicki, który używa nicka Jaca. Jego stopa zwrotu w ciągu pięciu dni wyniosła 8,8 proc. W tygodniu stawiał on m.in. na akcje PKN Orlen, Asseco Poland czy też papiery firmy Play Communications. Nagrodą za pierwsze miejsce w rankingu tygodniowym jest elektryczna hulajnoga.

Drugi najlepszy wynik w tygodniu uzyskał „Foker" czyli Przemysław Bąk. Jego stopa zwrotu wyniosła 7,3 proc. Jak sam przyznaje podjął spore ryzyko, które się jednak opłaciło. - Przeanalizowałem wykresy i postawiłem na akcje CCC (te mocno drożały od czwartku - red). W piątek zaś, na jedną sesję dokupiłem papiery PGE. Dalej zamierzam ryzykować, tak aby znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji generalnej – mówi Przemysław Bąk.

Nagroda za drugie miejsce w tygodniowej klasyfikacji to czytnik e-booków Pocketbook InkPad3.

Trzecie miejsce w klasyfikacji tygodniowej zajął uczestnik lemoon2 czyli Robert Cymek. Jego stopa zwrotu wyniosła 7,2 proc. Nagroda za trzecie miejsce w rankingu tygodnia to zestaw z grą „Frostpunk" i gadżetami od 11 bit studios.

Trzeci tydzień rywalizacji za nami. Jednocześnie był to ostatni tydzień, podczas którego można było dołączyć do konkursu. Przed nami ostatnia prosta pierwszej części konkursu. Na razie liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Albert „Longterm" Rokicki. Jego stopa zwrotu po trzech tygodniach wynosi 25,8 proc.

Osoby, które w ciągu czterech tygodni rywalizacji wypracują najwyższe stopy zwrotu, spotkają się w jednodniowym finale, gdzie zmierzą się w grze na kontraktach terminowych. Do zwycięzców finału trafią nagrody rzeczowe i pieniężne – w tym główna w wysokości 20 tys. zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.