Gra giełdowa

Pierwszy etap Parkiet Challenge rozstrzygnięty!

Za nami cztery tygodnie rywalizacji w ramach Gry Giełdowej „Parkietu”. Znów rozdajemy nagrody dla najlepszych uczestników minionego tygodnia, a najlepsza dziesiątka w łącznej klasyfikacji weźmie udział w finale, w którym do wygrania jest łącznie 35 tys. zł.
Foto: parkiet.com

Ubiegły tydzień przyniósł sporo przetasowań, jeśli chodzi o klasyfikację uczestników. Sesje od poniedziałku do środy były bardzo spokojne, a WIG30 poruszał się w wąskim zakresie punktowym – różnice w poziomach otwarć i zamknięć nie przekraczały kilkunastu punktów. Czwartek i piątek przyniosły zupełnie inne nastroje na GPW. WIG30 wzrósł odpowiednio o 1,51 oraz 1,02 proc. Gwiazdą obu tych sesji był Orange Polska. Kurs telekomu wzrósł najpierw o 15,6 proc., a w ostatni dzień tygodnia o kolejne 7,74 proc. Kilka dni z rzędu rosły również walory Play Communications. Orange Polska był jedną z najmniej popularnych spółek wśród uczestników Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Stąd ci, którzy mieli w portfelu akcje tego przedsiębiorstwa, szybko awansowali w rankingach.

W czwartym tygodniu rywalizacji najlepszą stopę zwrotu wypracował portfel zarządzany przez użytkownika o nicku andres. Gracz ten zakończył cały pierwszy etap z dorobkiem ponad 26,1 tys. zł, a w ostatnim tygodniu wypracował ponad 21 proc. zysku – postawił głównie na walory Playa. Drugie miejsce zajął „Sandaczyk” z tygodniowym wynikiem 18,16 proc. Na trzecie miejsce wskoczył zaś „Ladus”, który zdołał pomnożyć kapitał o blisko 18 proc. w tydzień, również za sprawą obecności walorów Play w portfelu. Po raz czwarty i zarazem ostatni rozdajemy uczestnikom Parkiet Challenge nagrody rzeczowe, czyli hulajnogę elektryczną Xiaomi MiJia 365 dla „andresa”, czytniki e-booków Pocketbook InkPad3 otrzyma „Sandaczyk”, natomiast zestaw z grą „Frostpunk” i gadżetami od 11 bit studios trafi do „Ladusa”.

W piątek dopisaliśmy „akcjonariuszom” również odcięte w międzyczasie dywidendy, czyli po 1 zł na akcję Eurocashu, 19,72 zł w przypadku akcji Sandtandera, 1,05 zł dla akcji CD Projektu oraz po 3,07 zł za walory Asseco Poland.

Gra Giełdowa „Parkietu” jeszcze się nie kończy. Cztery tygodnie rywalizacji pozwoliły wyłonić najlepszą dziesiątkę z około 3,5 tys. uczestników Parkiet Challenge. Finaliści już zapewnili sobie nagrody rzeczowe – niespodzianki, a 18 czerwca zmierzą się w rywalizacji o nagrody finansowe. Gra toczyć będzie się na żywo w siedzibie GPW w Warszawie, a do dyspozycji będą również kontrakty terminowe. Poniżej lista finalistów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.