REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Jednorożce rozczarowują na Wall Street

Uber nie dał zarobić inwestorom. Ale Airbnb może pozytywnie zaskoczyć, ponieważ ma silne fundamenty i mniejszą konkurencję.
Foto: AFP

Amerykańska giełda jest rozgrzana do czerwoności. Od początku roku notowania S&P 500, Dow Jones i Nasdaqa wzrosły odpowiednio o 26 proc., 21 proc. i 31 proc. Hossa ominęła jednak znanych tegorocznych giełdowych debiutantów z branży technologicznej, jak Uber, Lyft czy Slack.

W tym roku na Wall Street było kilka głośnych debiutów firm określanych jako jednorożce, czyli spółki o wartości co najmniej miliarda dolarów, które rozwinęły się ze startupów. Spółki, w których pokładano ogromne nadzieje, dotąd nie dały jednak zarobić inwestorom. Analitycy twierdzą, że rok 2020 r. dla technologicznych IPO może być lepszy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


ERROR: Macro pageStructure/components/componentVideoComment is missing!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA