Gospodarka - Świat

Boom na globalnym rynku IPO

Liczba pierwszych ofert publicznych w tym roku jest imponująca i wiele wskazuje na to, że dobry trend będzie kontynuowany również w 2021 r. W kolejce do wejścia na giełdę czeka wiele spółek.

Specjaliści zwracają uwagę na rosnącą liczbę debiutów na giełdach azjatyckich. Coraz częściej dochodzi tam do wielomiliardowych pierwszych ofert publicznych.

Foto: AFP

W tym roku w Azji i USA trwa prawdziwy boom na IPO. Ponadto, wiele spółek czeka w kolejce do debiutu, co sugeruje, że 2021 r. również może być bardzo udany. W tyle pozostaje jednak Europa, która wyraźnie odstaje od innych regionów.

IPO odporne na pandemię

Mimo ogromnych zawirowań na rynku z powodu pandemii koronawirusa ten rok jest dla rynku IPO bardzo udany. W ciągu trzech kwartałów na świecie doszło do 869 debiutów, w porównaniu z 701 debiutami w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.