Gospodarka - Świat

Akcje są tak drogie, jak przed wielkim kryzysem z 1929 r.

W tym tygodniu indeksy na Wall Street wspięły się na najwyższy poziom w historii. Wskaźniki giełdowe sygnalizują jednak, że akcje spółek w porównaniu z ich zyskami są na jednym z najwyższych poziomów w historii.
Foto: Bloomberg

S&P 500 w środę wzrósł do 3712 pkt, czyli rekordowego poziomu. Historyczny szczyt osiągnął również w tym dniu Dow Jones oraz Nasdaq. Byki dominują na Wall Street i inwestorzy nie zważają na wskaźniki, których poziom jest alarmujący.

Przykładem jest wskaźnik P/E w wersji prof. Shillera (tzw. CAPE), który dzieli cenę akcji przez zyski za ostatnie dziesięć lat. CAPE dla amerykańskich spółek wynosi obecnie 33 i jest dwukrotnie wyższy niż historyczna średnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.