Gospodarka - Świat

Akcje Virgin Galactic wystrzelą jak rakieta

Analitycy z Morgan Stanley opublikowali raport, z którego wynika, że akcje spółki astronautycznej Virgin Galactic mogą zdrożeć do 60 USD. Przed wydaniem raportu za papiery płacono niecałe 8 USD, co oznacza, że wzrost może sięgnąć aż 750 proc.
Foto: materiały prasowe

Analitycy z amerykańskiego banku inwestycyjnego twierdzą, że warunkiem ziszczenia się takiego scenariusza jest realizacja przez Virgin Galactic swoich planów biznesowych. Założona przez miliardera Richarda Bransona spółka, której celem działalności jest turystyka kosmiczna, planuje rozszerzyć swoją ofertę. Spółka zamierza wejść na rynek linii lotniczych, budując samoloty kosmiczne, które będą ofertować pasażerom ultraszybkie loty po całym świecie.

Póki co firma zbliża się do uruchomienia usługi regularnych lotów w kosmos. Virgin Galactic posiada 600 klientów, którzy oczekują na start turystycznych lotów w przestrzeń kosmiczną. Treningi i testy sprawnościowe już się rozpoczęły. Komercyjny lot w kosmos nie będzie jednak tani – będzie kosztować około 1 miliona dolarów.

Analitycy z Morgan Stanley podkreślają jednak, że ogromną szansą dla spółki jest wejście na rynek usług lotniczych. Swoimi usługami ultraszybkich lotów spółka mogłaby zgarnąć ogromny kawałek z tortu o wartości kilku bilionów dolarów, jakim jest globalny rynek usług lotniczych.

Virgin Galactic, jest pierwszą na świecie firmą zajmującą się turystyką kosmiczną notowaną na giełdzie. Spółka nie jest jednak rentowna, od początku roku straciła 138 mln USD. Powodem są inwestycje w badania i rozwój, na które przeznaczono 100 mln USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.