REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Japonia. "Władca szarańczy" ujawni swoje inwestycyjne tajemnice

Japoński tajemniczy day trader znany jako Cis, którego konto na Twitterze (@cissan 9984) obserwuje 270 tys. osób, ogłosił, że część swoich inwestycyjnych tajemnic ujawni w książce „Filozofia inwestycyjna człowieka, który w pojedynkę wprawia w ruch indeks Nikkei”.
Foto: Bloomberg

Na rynku pojawi się ona 21 grudnia 2018 nakładem wydawnictwa Kadokawa, jednego z największych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Treść tej książki bazuje na wywiadach z 39-letnim Cisem, byłym mistrzem gier wideo i wielbicielem gry pachinko. Z materiału promocyjnego wydawnictwa, jak pisze Bloomberg, wynika, że Cis na giełdzie w 2000 roku zainwestował 3 miliony jenów, a obecnie jego fortuna szacowana jest na 23 miliardy jenów (202 miliony dolarów).

W listopadzie 2016 roku obwieścił swoim fanom , że sprzedał akcje firmy Takata, producenta poduszek powietrznych powodując spadek kursu aż o 8,8 proc. Z kolei w grudniu tego samego roku kupił 2 miliony walorów Toshiby prowokując zwyżkę wolumenu obrotów.

Nie ujawniający swojej tożsamości Cis należy do najbardziej znanych w Japonii finansowych komentatorów aktywnych na Twitterze. Są oni określani jako „władcy szarańczy", gdyż jednym tweetem potrafią zmobilizować do działania całą armię day traderów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA