REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Rynek pracy w Wielkiej Brytanii zaczyna słabnąć

Przy niskim bezrobociu płace powinny rosnąć szybciej, a tymczasem z najnowszych danych za październik wynika, że spowolnienie globalnego handlu i niepewność co do losów brexitu na tyle pogorszyły nastroje przedsiębiorców, że przestali zwiększać wynagrodzenia w takim tempie jak w poprzednich miesiącach.
Foto: AFP

Wzrost średnich płac spadł do 3,6 proc. z 3,8 proc. we wrześniu i 4 proc. w lipcu. To były największe wzrosty od kryzysu finansowego i zapewne w najbliższym czasie już się nie powtórzą.

Zatrudnienie spadło w minionym miesiącu najbardziej od czterech lat, a stopa bezczynności zawodowej wzrosła, gdyż tysiące Brytyjczyków, zwłaszcza kobiety, wolało wycofać się z rynku pracy, niż szukać nowego zatrudnienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA