Gospodarka - Świat

W grze 44 mld USD. S&P Global Inc. coraz bliżej przejęcia IHS Markit

Rozmowy między tymi dostawcami danych finansowych są zaawansowane, a oficjalny komunikat w tej sprawie spodziewany jest nawet dzisiaj.
Foto: AdobeStock

Przejęcie IHS Markit przez S&P Global Inc, może przyspieszyć konsolidację wśród największych dostawców danych z Wall Street, wskazuje Bloomberg. W ubiegłym roku London Stock Exchange Group zgodziła się na zakup spółki Refinitiv za 27 miliardów dolarów.

Duzi gracze w tej branży starają się wykorzystać rosnący popyt na dane finansowe i analizy na coraz bardziej skomputeryzowanych rynkach.

W ostatnich latach akcje S&P Global, IHS Markit i ich rywali, jak m. in. MSCI Inc., mocno poszły w górę.

W tym roku kapitalizacja S&P Global podskoczyła o 25 proc. do 82 miliardów dolarów, a na koniec piątkowej sesji w Nowym Jorku IHS Markit był wyceniany na 36,9 mld USD.

Przejęcie IHS Markit przez S&P Global, szacowane na około 44 miliardy dolarów, w całości zostanie sfinansowane akcjami, napisał „Wall Street Journal", który jako pierwszy poinformował o rozmowach między menedżerami obu firm.

Markit powstał w brytyjskiej stodole, a jego założycielem był Kanadyjczyk Lance Uggla. Firma szybko rozrastała się dzięki przejęciom, a ukoronowaniem tego procesu była fuzja z IHS w 2016 roku. W 2014 Markit przeprowadził IPO, a spółkę rynek wycenił wówczas na około 4,5 mld dolarów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.