Gospodarka - Świat

Handel aż do nocy

Już wkrótce Deutsche Boerse pozwoli inwestorom giełdowym handlować we Frankfurcie do godz. 22. Podkreśla to zwiększającą się konkurencję między giełdami, które walczą, aby pozyskać klientów.
Foto: Bloomberg

Wydłużone godziny handlu wejdą w życie od 29 listopada i będą dotyczyły akcji, funduszy giełdowych i funduszy inwestycyjnych. Operator niemieckiej giełdy poinformował, że jest to możliwe dzięki nowej platformie rozliczeniowej papierów wartościowych wprowadzonej przez Eurex Clearing.

– Dzięki wydłużeniu godzin handlu inwestorzy będą mogli m.in. reagować późnym wieczorem na wydarzenia na rynkach amerykańskich i korzystać z handlu na giełdzie – stwierdziło Deutsche Boerse.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.