Gospodarka - Świat

Private equity. Fundusze śpią na kasie

Fundusze private equity posiadają ogromne ilości gotówki, które wykorzystają na przejęcia w dobie pandemii. Nie wiadomo tylko, na jakie branże postawią.
Foto: Adobestock

– Fundusze private equity są absolutnie zalane płynnością – powiedział w wywiadzie dla CNN Business Viswas Raghavan, szef JPMorgan Chase w regionie EMEA. Według niego pod koniec ubiegłego roku fundusze private equity posiadały rekordowy poziom 2,5 bln USD gotówki. Z kolei Manoj Mahenthiran, specjalizujący się w tematyce private equity w PwC, uzupełnił, że jego zdaniem dostępne środki pozostają obecnie na zbliżonym lub nawet wyższym poziomie.

Inwestorzy zastanawiają się teraz, gdzie fundusze zamierzają ulokować swoje pieniądze. Spółki generujące w ostatnim czasie wysokie stopy zwrotu, z sektora technologicznego i medycznego były ich faworytami. Jednak wyceny wielu tych firm urosły do astronomicznych rozmiarów dzięki pandemii, co utrudnia znalezienie okazji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.