REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Panie garną się do MBA

Rekordowa liczba kobiet zapisała się do elitarnych biznesowych uczelni na kursy MBA, co jest oznaką pozytywnego myślenia o tych instytucjach, bo na razie popyt na tego rodzaju kwalifikacje w Stanach Zjednoczonych spada od pięciu lat.
Foto: Adobestock

40 proc. miejsc dostępnych w 54 najlepszych biznesowych szkołach zajęły w 2019 r. kobiety, według danych Forte Foundation, nienastawionej na zysk grupy lobbującej za większą równością w biznesowej edukacji. To więcej niż 37,7 proc. w 2018 r.

Ukończenie kursów tradycyjnie uważane jest za gwarancję najwyższej jakości wiedzy u osób aspirujących do kierowniczych stanowisk, zwłaszcza w korporacjach lub firmach konsultingowych. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA