Gospodarka - Świat

The Guardian: Brytyjskie władze za zmianami

Zagraniczni kierowcy ciężarówek będą mogli bez ograniczeń przywozić do i odbierać towary z Wielkiej Brytanii – wynika ze zmian w przepisach zaproponowanych przez rząd.
Foto: AFP

Zgodnie z dotychczasowym prawem zagraniczni kierowcy mogą odbyć dwa kursy w ciągu siedmiu dni. Nowe przepisy spowodują, że będą mogli oni transportować towary bez limitów. Jeśli konsultacje pójdą sprawnie, nowe ustawodawstwo może wejść w życie jeszcze przed końcem roku i obowiązywać przez następnych sześć miesięcy.

Nowe przepisy mają wspomóc napięte łańcuchy dostaw na Wyspach, z powodu których w sklepach brakuje podstawowych towarów, a na stacjach benzynowych paliwa. Zdaniem rządzących dzięki zastosowaniu wspomnianych przepisów uda się uniknąć przedłużania wiz dla zagranicznych pracowników. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.